nowe-logo-ostrow

II liga juniorów podsumowanie

Opublikowano: 10 sierpień 2014

 

Tydzień temu zakończyła się ostatnia runda II ligii juniorów, trzeba dodać zwycięska. Zawody odbywały się w Szczyrku jak w zeszłym roku w hotelu Orle Gniazdo.

orle gniazdo 2

 

WP 20140729 001

Niestety jak w roku poprzednim dorobek 9 punktów nie wystarczył na utrzymanie się i trzeba będzie walczyć o awans w III lidze. Drużyna grała bez wzmocnień z zewnątrz, czyli rodzimym składem. Grali według szachownic:

1. Maciej Chmielarz (do lat 18)

2. Filip Michalski (do lat 18)

3. Nikodem Pabiszczak ( do lat 14)

4. Adrianna Jędras ( do lat 14)

5. Natalia Kopacka ( do lat 18 kobieta)

6. Gabriela Pieczewska ( do lat 14 kobieta)

Cała drużyna w każdym meczu grała bardzo ambitnie wszyscy walczyli o punkty dla drużyny, a także dla siebie (punkty elo oraz zwycięstwo na szachownicy automatyczny awans do MP).

Jak w każdym sporcie potrzebne jest też szczęście, którego na deskach naszych reprezentantek brakowało, chociaż początek był bardzo obiecujący gdzie na pierwszej rundzie Ada wyszła z sali gry po kilkunastu minutach z punktem. Zapis z partii poniżej. Bardzo dobrym wynikiem 9pkt z 10partii  może się pochwalić Filip. Wynik ten dał m Filipowi ex aeqo 1 miejsce na 2 szachownicy, jednak gorszy wynik drużyny sprawił że zajął 2 miejsce. Bardzo dobrym wynikiem może się pochwalić Maciej 8 pkt na 1 szachownicy, również Nikodem z 50%  skutecznością.

Myślę że zdobyte doświadczenie zaowocuje w niedalekiej przyszłości i w przyszłym roku pozwoli Nam znowu walczyć w II lidze.

Po rundzie dzieci mogły korzystać z basenu, siłowni, a przede wszystkim z super klimatu który tam panował. Jak w zeszłym roku w tych dniach odbywał się w Szczyrku Tydzień Kultury Beskidzkiej, był turniej skoków narciarskich na igelicie. Na starcie pojawiła się światowa czołówka z Kamilem Stochem i Simonem Ammannem na czele.

Chciałbym podziękować Panu Michalskiemu i Jędrasowi którzy pomogli w bezpiecznym  wyjeździe na zwody i powrocie do domu.

WP 20140801 005

WP 20140725 004

Napisz komentarz

0
terms and conditions.

Komentarze