nowe-logo-ostrow

Gabrysia Pieczewska trzecia w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików

Opublikowano: 14 październik 2014

Trzecie miejsce zajęła Gabriela Pieczewska w rozegranych w miniony weekend Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików w Gołuchowie. Gratulujemy!

Wyniki MMM w grupie dziewcząt

Wcześnieju nasi reprezentanci startowali w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Juniorów - Półfinałach MP, jednak nikomu nie udało się awansować. Najbliżej tego była Adrianna Jędras, która musiała w ostatniej rundzie pokonać faworyzowaną Zuzannę Szeląg, mającą do tego momentu komplet 8 punktów. Ostatecznie partia zakończyła się jednak remisem, a Ada zajęła 7. miejsce (awans uzyskały cztery pierwsze zawodniczki).

Finalistą MPJ w grupie do lat 16 został za to Filip Michalski dzięki świetnemu występowi w Chorwacji i bardzo dużym zyskom rankingowym. Z rankingu awansował także nasz niedawny reprezentant na DMP I Lidze Kacper Tomaszewski z Jarocina. Trzeba jednak dodać, iż z uwagi na podwyższenie przez FIDE przelicznika K juniorów do horrendalnej wysokości 40 p., formuła przyznawania awansu ze względu na ranking dla tak dużej liczby zawodników straciła swój sens i zapewne w najbliższym czasie PZSzach zajmie się zmianami w tym zakresie.

Napisz komentarz

0
terms and conditions.

Komentarze (1)