nowe-logo-ostrow

III Wielkopolska Liga Seniorów 2014/2015 - 4 zjazd

Opublikowano: 13 marzec 2015

8 marca 2015 roku kolejne mecze w ramach Wielkopolskiej III Ligi Seniorów rozegrała druga drużyna Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego. Tym razem w domu studenckim nr.1 Politechniki Poznańskiej graliśmy z miejscowymi drużynami : Lechem i AZS-em Politechnika. 

Zagraliśmy w naszym optymalnym ligowym składzie (nie licząc FM Piotra Dudzińskiego) : 1.Jakub Rosik 2.Filip Michalski 3.Maciej Chmielarz 4.Karol Michalski 5.Adam Niezgódka 6.Natalia Kopacka. Tego nie można było powiedzieć o naszym pierwszym przeciwniku. Drużyna z którą rok temu wygraliśmy baraż premiujący nas do występu w III WLS, a która na skutek kłopotów organizacyjnych Wolsztyna zajęła po nim miejsce wystąpiła w meczu przeciwko nam osłabiona brakiem dwóch podstawowych zawodników. Wykorzystaliśmy ten fakt i mimo przegranej na dwóch pierwszych szachownicach na pozostałych zanotowaliśmy zwycięstwa i zwyciężyliśmy w tym pojedynku w stosunku 4:2. Było to ważne zwycięstwo dla naszej drużyny dające nam cenne dwa oczka w kontekście utrzymania. 

W drugim pojedynku z AZS-em Politechniką Poznańską mieliśmy okazję do tego dorobku dorzucić jeszcze kolejne punkty. Rywal, który sąsiadował z nami w tabeli odniósł dopiero swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w równolegle toczącym się pojedynku z KTS-em Kalisz 3,5:2,5 i nasza bezpośrednia konfrontacja na dwie kolejki przed końcem przy zwycięstwie jednej z drużyn zapewniała praktycznie zwycięzcy tego pojedynku utrzymanie w lidze. Niestety nie udało nam się wykorzystać tej okazji i drużyna Poznańska wygrała swój kolejny mecz 3,5:2,5. Zwyciężył Filip i Karol Michalscy, remis zanotował Jakub Rosik. 

Przed nami ostatni zjazd, który odbędzie się 12 kwietnia w Kaliszu. W rundzie 10 i 11 podejmować będziemy wyżej notowane zespoły z Zakrzewa i Stęszewa. Jeden wygrany mecz da nam - beniaminkowi, utrzymanie i start w kolejnej edycji III WLS. Przy innych rozstrzygnięciach będziemy musieli się oglądać na pozostałe pojedynki zainteresowanych drużyn z Jarocina i Kórnika, nad którymi obecnie posiadamy dwa punkty przewagi.

Wielkopolska III Liga Seniorów 2014/2015

Relacja : Jakub Rosik 

Napisz komentarz

0
terms and conditions.

Komentarze