nowe-logo-ostrow

OTSz II Ostrów Wlkp. - Podsumowanie sezonu 2014/2015 na III WLS

Opublikowano: 13 kwiecień 2015

10 miejsce na 12 drużyn z dorobkiem 6 punktów (2 zwycięstwa, 2 remisy, 7 porażek) zajęła ostatecznie II drużyna Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego w sezonie 2014/2015 na III Wielkopolskiej Lidze Seniorów i tym samym spadła razem z drużynami z Jarocina i Kórnika do IV Ligi. W dalszej części zapraszamy na podsumowanie sezonu w wykonaniu naszych szachistów.

Niewiele w tabeli końcowej zmienił ostatni zjazd III WLS, który odbył się w niedzielę 12 marca w Kaliszu. Graliśmy z czołówką ligową, czyli zespołami ze Stęszewa, które ostatecznie zajęło 2 miejsce i Zakrzewa (3 miejsce). Nasz zespół by wyprzedzić dziewiąty w tabeli zespół z Poznania musiał zdobyć co najmniej trzy punkty meczowe co było zadaniem bardzo mało realnym, tym bardziej, że znów nie zagraliśmy w kompletnym składzie. Na ostatni zjazd desygnowaliśmy do gry Jakuba Rosika, Filipa Michalskiego, Augustyna Michalaka, Adama Niezgódkę, Piotra Maślińskiego i Natalię Kopacką. W pierwszym meczu dostaliśmy walkowera na szachownicy kobiecej od zespołu z Zakrzewa, ale pomimo to nie zdołaliśmy wywalczyć choćby remisu meczowego. Po porażkach Adama Niezgódki i Piotra Maślińskiego i remisach Augustyna Michalaka i Filipa Michalskiego punkt na wagę remisu meczowego mógł zapewnić Jakub Rosik, który w pojedynku na pierwszej szachownicy po około 70 posunięciach musiał uznać wyższość Damiana Bartkowiaka. W drugim meczu przegraliśmy 1,5:4,5 z Lipnem Stęszew a remisy dla naszej drużyny wywalczyli : Filip Michalski, Augustyn Michalak i Adam Niezgódka.

Nasz zespół mimo obiecującego początku (4 punkty po 3 kolejkach) później tracił punkty w kolejnych rundach. W kilku meczach były to porażki nieznaczne stosunkiem 2,5:3,5 lub 2:4. Szanse na punkty meczowe zmarnowaliśmy w szczególności w meczach z LKS Chrobry II Gniezno (4 kolejka) gdzie w lepszych pozycjach wygrane wypuścili Jakub Rosik i Karol Michalski i z Muksem Wieżą Kórnicką gdzie lepszej końcówki nie zrealizował i przegrał Maciej Chmielarz.

Jako debiutant na III WLS zaprezentowaliśmy się jednak godnie i w każdym meczu mimo nie zawsze najsilniejszego składu próbowaliśmy nawiązywać walkę z każdą drużyną, czego dowodem są wyniki meczowe, w których co warte podkreślenia nasza drużyna zawsze uzyskiwała minimum 1,5 pkt i nigdy nie doznała pogromu. Przykrym zdarzeniem losu było to, że nie udało nam się skorzystać w ani jednym meczu z naszego drużynowego lidera czyli FM Piotra Dudzińskiego, któremu w większości przypadków zjazdy naszej ligi kolidowały z rozgrywkami 2 Bundesligi Nord gdzie reprezentował drużynę SV Gluckauf Rudersdorf. Naszą drużyna w tym sezonie ligowym reprezentowało łącznie dziewięciu szachistów a więc dochodziło w drużynie do częstych rotacji. Jedynymi zawodnikami którzy wystąpili we wszystkich meczach tegorocznej edycji rozgrywek byli Jakub Rosik oraz Adam Niezgódka. Poniżej prezentujemy indywidualne statyski zawodników na poszczególnych szachownicach :

JAKUB ROSIK - 2/11 PKT.  [1 SZACHOWNICA]

FILIP MICHALSKI - 5/9 PKT  [2 SZACHOWNICA]

MACIEJ CHMIELARZ - 4/7 PKT. - 2/2 PKT. [2 SZACHOWNICA] - 2/5 PKT. [3 SZACHOWNICA]

AUGUSTYN MICHALAK - 3,5/7 PKT. - 1,5/4 PKT.  [3 SZACHOWNICA] - 2/3 PKT. [4 SZACHOWNICA]

KAROL MICHALSKI - 2/4 PKT. - 0/2 PKT. [3 SZACHOWNICA] - 2/2 PKT. [4 SZACHOWNICA]

ADAM NIEZGÓDKA - 5,5/11 PKT. - 3,5/6 PKT. [4 SZACHOWNICA] - 2,5/5 PKT. [5 SZACHOWNICA]

SZYMON PIECZEWSKI - 1/2 PKT. [5 SZACHOWNICA]

PIOTR MAŚLIŃSKI - 0/4 PKT. [5 SZACHOWNICA]

NATALIA KOPACKA - 4/11 PKT. [ 6 SZACHOWNICA]

Pełne wyniki rozgrywek : Strona Główna III Wielkopolskiej Ligi Seniorów 2014/2015

W imieniu swoim jako kapitana drużyny i zarządu dziękuję wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej drużyny, życząc by doświadczenia zebrane podczas tego sezonu zaowocowały w kolejnych latach jeszcze lepszymi osiągnięciami naszej drużyny.

Jakub Rosik 

Napisz komentarz

0
terms and conditions.

Komentarze