nowe-logo-ostrow

Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego 2015 - Relacja i zdjęcia z uroczystego zakończenia

Opublikowano: 11 maj 2015

Po rozegraniu 473 partii od marca do końca kwietnia w miniony wtorek 5 maja w Szkole Podstawowej nr 1, zostały uroczyście zakończone Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w szachach. W turnieju głównym w szachach klasycznych zwyciężył z kompletem punktów Piotr Dudziński przed Maciejem Chmielarzem i Jakubem Rosikiem (wszyscy OTSz Ostrów Wlkp), a w turnieju seniorów 60+ Henryk Doba i Ryszard Zielazny przed Andrzejem Szczepaniakiem. W tym roku nasze mistrzostwa miały też nową klasyfikację o najlepszego szachistę naszego miasta, którym został zawodnik z największą liczbą punktów uzyskanych w turnieju szachów klasycznych, szybkich i błyskawicznych. Ostatecznie tytuł Najlepszego Szachisty Ostrowa Wielkopolskiego na rok 2015 zdobył Piotr Dudziński. Uroczystość zakończenia uświetniły znakomici goście - przyjaciele ostrowskich szachów pani Marlena Maląg - naczelnik wydziału edukacji i sportu oraz pan Grzegorz Graczyk - dyrektor SP1. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami poszczególnych grup i zdjęciami w dalszej części artykułu.

Najlepszymi przedszkolakami w grupie dziewcząt okazały się Weronika Dudzińska przed Anią Dura i Aleksandrą Sikora. W grupie chłopców triumfował natomiast Igor Szczepaniak przed Jakubem Adamkiem i Igorem Włodarczykiem.

W kategorii do lat 8 w grupie dziewcząt zwyciężyła Jadwiga Pieczewska przed Weroniką Dudzińską i Aleksandrą Sikorą.

P5052815m

W grupie chłopców do lat 8 zwycięzcą został Jan Frąszczak przed Karolem Ibronem i Mateuszem Frąszczakiem.

P5052822m

Najlepszymi juniorami w roczniku 2005-2006 wśród dziewcząt zostały Patrycja Kowalewska przed Marią Wróbel i Nikolą Stefaniak

P5052825m

Wśród chłopców w roczniku 2005-2006 zwyciężył Aleksander Janicki przed Krzysztofem Piecem i Krzysztofem Mrukiem.

P5052835m

Zwycięstwo wśród juniorek rocznika 2004-1999 zapewniła sobie Magdalena Jezierska przed Gabrielą Pieczewską i Julią Sienkiewicz, wśród chłopców zwyciężył Nikodem Pabiszczak przed Oliwerem Gubańskim i Pawłem Szukowskim.

P5052841m

Sędzią głównym zawodów był pan Henryk Doba.

Napisz komentarz

0
terms and conditions.

Komentarze