nowe-logo-ostrow

XVII Memoriał Stanisława Schulza

Opublikowano: 08 czerwiec 2015

7 czerwca rozegrany był XVII Ogólnopolski Szachowy Memoriał Stanisława Schulza. Pan Stanisław przez wiele lat był sekretarzem sekcji szachowej w Ostrowie Wielkopolskim. Pomimo że nie należał do grona wielkich szachistów był duszą ostrowskich szachów.

Kilka zdań o tym wielkim społeczniku ostrowskich szachów powiedział obecny sekretarz klubu Piotr Maśliński i Henryk Doba sędzia zawodów. Pan Stanisław uwielbiał szachy błyskawiczne, to też turniej rozegrany został tempem 5 minut na zawodnika. Grano 11 rund w szranki stanęło 17 zawodników z Ostrowa, Kalisza, Legnicy i Gorzyc Wielkich. Jak przed rokiem  bracia Piotr i Paweł Dudzińscy byli poza zasięgiem. Ostatecznie nagrodę główną ufundowaną przez Posła RP Andrzeja Derę wygrał Piotr, oboje na co dzień zawodnicy Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego. Trzecie miejsce zajął Piotr Sabuk z KSz Miedź Legnica. Pierwszą szóstkę zamykali Patryk Ziąbek z KTS Kalisz, Przemysław  Pieprzka z GKS Gorzyce i Jakub Rosik OTSz Ostrów. Nagrodę dla najlepsze kobiety wygrała Jadwiga Pieczewska, najlepsi juniorzy to Weronika Dudzińska i Adam Hybsz.

Zarząd OTSz i organizatorzy Memoriału składają podziękowanie Gminie Miastu Ostrów Wielkopolski za współfinansowanie zawodów i pomoc w organizacji imprezy.

Zdjęcia w Naszej Galerii

Szymon Pieczewski

Napisz komentarz

0
terms and conditions.

Komentarze