nowe-logo-ostrow

Turniej Międzyszkolny

Opublikowano: 28 czerwiec 2015

W piątek 19 czerwca w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się ostatni w tym roku szkolnym Otwarty Turniej Szachowy dla Dzieci ze Szkół Podstawowych i Przedszkoli. Dzieci rywalizowały na dystansie 5 partii. Zgodnie z regulaminem zawodów, podczas końcowego klasyfikowania dokonano podziału na trzy grupy - dzieci ur. 2007 i młodsze (grupa I), dzieci ur. 2005-2006 (II) i dzieci ur. 2002-2004 (III).
Ostatecznie pierwsze cztery miejsca zajęli reprezentanci gospodarza, czyli Szkoły Podstawowej nr 11: Dawid Lamek, Konrad Szymczak, Piotr Nawrocki i Krzysztof Szymczak, dalej byli Bartosz Łakomy i Krzysztof Piec (SP 5), a najlepszą z dziewcząt i jednocześnie zwyciężczynią grupy I została Weronika Dudzińska (SP 1).
Wszystkie dzieci otrzymały za swój start dyplomy, nagrody i upominki ufundowane przez współorganizatora imprezy - Ostrowskie Towarzystwo Szachowe. Sędziowali Paweł Dudziński i Damian Sienkiewicz.
Turniej stanowił też okazję do wręczenia Odznaki Polskiego Związku Szachowego "Przyjaciel Szachów" dla pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11, Małgorzaty Lubojańskiej. Wręczenia dokonał Piotr Maśliński, sekretarz Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego, który przy okazji wręczył też w darze, na ręce Dyrektor Małgorzaty Lubojańskiej i Wicedyrektor Ewy Wulbach, trzy obrazy szachowe, które powieszone zostaną w "Jedenastce".
W Szkole Podstawowej nr 11 już od 5 lat realizowany jest program nauki gry w szachy pt. "Szach i mat" i jest on skierowany do uczniów klas I-III. Szkoła przystąpiła również do Ogólnopolskiego Projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole", który od września 2015 r. skupiać już będzie ponad 600 szkół podstawowych w całej Polsce! Szachy do części polskich szkół podstawowych wprowadzane są zgodnie z zaleceniami Parlamentu Europejskiego.

Napisz komentarz

0
terms and conditions.

Komentarze