nowe-logo-ostrow

IX Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego - Wyniki

Opublikowano: 26 styczeń 2016

24 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Batorego 2 odbył się IX Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Wystartowało 68 zawodników, którzy rywalizowali w trzech grupach wiekowych : do lat 7,10 i 13 na dystansie 7 rund 15 minut na zawodnika. W dalszej części przedstawiamy wyniki poszczególnych grup z uwzględnieniem klasyfikacji chłopców i dziewcząt.

IX OTSz front

W najmłodzej grupie do lat 7 (ur.2009 i młodsi) na dystansie 6 rund rywalizowało czternaścioro młodych szachistów. Zwyciężył Marcin Pyrek (Szachmistrz Kalisz) który wywalczył 5 punktów i dodatkowym wartościowaniem wyprzedził reprezentantkę Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego Wiktorię Dudzińską. Na najniższym stopniu uplasował się Antoni Szcześniak (JKS-W Jarocin) który zgromadził 4 punkty i wyprzedził dodatkową punktacją Maksymiliana Gładysza (Szachmistrz Kalisz). Wśród najlepszych w kategorii dziewcząt nagrodzono również Barbarę Bogucką (SP Janków Przygodzki) - 5 miejsce - 3,5pkt. i Antoninę Skorupę (Szachmistrz Kalisz) - 7 miejsce - 3 pkt. 

IX OTSz grupa do lat 7

Wyniki końcowe turnieju do lat 7 : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_6866/results.html?l=pl&tb=10_

W grupie do lat 10 (ur.2006-2008) przystąpiło do rywalizacji aż 40 osób. Zwyciężył z kompletem punktów Samuel Kątny (MUKS Wieża Kórnik), który okazał się o punkt lepszy od Ewy Barwińskiej (KTS Kalisz) i o dwa punkty od Tymoteusza Lesienia (AZS Poznań). Trzeci w kategorii chłopców był reprezentant gospodarzy Krzysztof Piec - 5 miejsce - 5 pkt. W kategorii dziewcząt na nagrodzonych lokatach uplasowały się jeszcze : Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz) - 4 miejsce - 5pkt i Jadwiga Pieczewska (OTSz Ostrów Wlkp) - 10 miejsce - 4,5 pkt.

IX OTSz grupa do lat 10

Wyniki końcowe grupy do lat 10 : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_6834/results.html?l=pl&tb=2_

W najstarszej grupie do lat 13 (ur.2003-2005) udział w zawodach wzięło 14 szachistów. Zwyciężył z 6 punktami Paweł Piekielny który dodatkowym wartościowaniem wyprzedził Doriana Gralę (Obydwoje Szachmistrz Kalisz). Trzeci z 5 punktami był Krzysztof Markiewicz (KSz Orły Pleszew). W klasyfikacji dziewcząt nagrodzono Aleksandrę Kubasik (KTS Kalisz) - 4 miejsce - 4 pkt, Gabrielę Pieczewską - 5 miejsce - 4 pkt i Patrycję Kowalewską - 8 miejsce - 3,5pkt (obydwie OTSz Ostrów Wlkp). 

IX OTSz grupa do lat 13

Wyniki końcowe grupy do lat 13 : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_6835/results.html?l=pl&tb=10_

Zgodnie z tradycją rozegrano również dwa dodatkowe "mecze handicapowe" o Superpuchary Ministra RP Andrzeja Dery pomiędzy zwycięzcami grup chłopców i dziewcząt do lat 10 i 13. Pomimo braku przewagi czasowej (2,5min-5 min) i koniecznością wygranej czarnymi oba pojedynki zakończyły się zwycięstwami starszej grupy, czyli Pawła Piekielnego (Szachmistrz Kalisz) i Aleksadry Kubasik (KTS Kalisz).

IX OTSz superpuchar

Na uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów obecna była pani Wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Matecka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pani Małgorzata Lubojańska oraz Prezes Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego Szymon Pieczewski. Sędzią głównym zawodów był Henryk Doba któremu pomagali Jerzy Olszewski, Paweł Dudziński i Damian Sienkiewicz.

Zdjęcia z IX Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego autorstwa Kingi Dudzińskiej pochodzą ze strony Centrum Szachowego "Skoczek": centrumszachowe.pl

Napisz komentarz

0
terms and conditions.

Komentarze