nowe-logo-ostrow

Ostrowski Festiwal Szachowy - Wyniki

Opublikowano: 14 czerwiec 2016

W dniach 11-12 czerwca w Cechu Rzemiosł Różnych w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Ostrowski Festiwal Szachowy. W dalszej części zapraszamy do zapoznania się z kompletem wyników z tego wydarzenia.

OFS OMOWJ P15 2016 1

W pierwszym dniu zawodów rywalizowali juniorzy w ramach Otwartych Mistrzostw Ostrowa. Wystartowało 18 zawodników, którzy rozegrali dziewięć rund systemem szwajcarskim po piętnaście minut na zawodnika. Zwyciężył z kompletem punktów Paweł Piekielny (KTS Kalisz) który wyprzedził dwoje reprezentantów Orłów Pleszew - Kacpra Golińskiego (8 pkt) i Krzysztofa Markiewicza (7 pkt). Najwyższą lokatę wśród zawodników Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego wywalczyły Gabriela i Jadwiga Pieczewska, które z dorobkiem 5 punktów zajęły odpowiednio 5 i 6 miejsce. W klasyfikacji do lat 10 zwyciężyła Patrycja Golińska (Orły Pleszew) a do lat 14 triumfował zwycięzca turnieju Paweł Piekielny.

Ostrowski Festiwal Szachowy - Otwarte Mitrzostwa Ostrowa Wlkp. Juniorów P'15 - Wyniki końcowe

OFS OMOWJ P15 2016

OFS OMOWJ P15 2016 2

W drugim dniu festiwalowym odbyły się dwa turnieje : Otwarte Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w Szachach Szybkich oraz Memoriał Stanisława Schulza w Szachach Błyskawicznych. W pierwszym turnieju udział wzięło 15 zawodników, którzy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim po dziesięć minut i dodatkowe pięć sekund za każdy ruch na zawodnika. Zwyciężył rezultatem 6,5 pkt Piotr Dudziński który o punkt wyprzedził Oskara Włodarczyka oraz Filipa Michalskiego. Kolejne miejsca nagrodzone zajęli : Arkadiusz Wronka (GKS Gorzyce) - 4,5 pkt, Karol Grzesiek - 4 pkt oraz Patryk Ziąbek (KTS Kalisz) - 4 pkt. Najlepszym zawodnikiem do rankingu krajowego 2000 został Szymon Pieczewski (3,5 pkt - 8 msc), najlepszą kobietą - Gabriela Pieczewska (3pkt - 13 msc) a najlepszą juniorką - Jadwiga Pieczewska (1pkt - 15msc).

Ostrowski Festiwal Szachowy - Otwarte Mistrzostwa Ostrowa Wlkp. P'15 - Wyniki końcowe

Mem.St. Sch. 2016 1

W Memoriale Stanisława Schulza w Szachach Błyskawicznych udział wzięło również 15 uczestników, którzy zagrali 9 rund systemem szwajcarskim po trzy minuty na zawodnika plus dwie sekundy dodatkowe za każde posunięcie. Zwyciężył z 8 punktami Filip Michalski, który wyprzedził Patryka Ziąbka (KTS Kalisz) - 7 pkt i Piotra Dudzińskiego - 6,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli : Oskar Włodarczyk - 6 pkt, Jakub Rosik - 6 pkt i Karol Grzesiek - 5,5 pkt. Najlepszą kobietą była ponownie Gabriela Pieczewska (5pkt - 7msc) a najlepszym juniorem Bartosz Michalski (2pkt - 14 msc).

Ostrowski Festiwal Szachowy - Memoriał Stanisława Schulza - Wyniki końcowe

Sędzią głównym turnieju był Henryk Doba. W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w organizację festiwalu.