nowe-logo-ostrow

Srebro i brąz na XXIV festiwalu w Poznaniu

Opublikowano: 18 sierpień 2016

filip poznań

Bardzo udany występ zaliczyli zawodnicy pierwszej drużyny Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego na Festiwalu Szachowym w Poznaniu. Filip Michalski w bardzo dobrym stylu zajął wysokie 3 miejsce w szacach klasycznych z wynikiem 7 punktów z 9 partii i dopisał do swojego konta 97 punktów rankingowych. W turnieju udział wzięło 108 zawodników. Zwyciężył arcymistrz Jacek Tomczak, przed Radosławem Barskim, który wyprzedił Filipa dodatkowym wartościowaniem. Ostatnie wyniki naszego zawodnika dobrze prognozują na zbliżającą się już niebawem rozgrywki I Ligi Drużynowych Mistrzostw Polski, która rozpoczną się w Poroninie już 3 września.

Srebrny medal wywalczył Dawid Janaszak w Mistrzostwach Wielkopolski w szachach błyskawicznych. Turniej odbył się po zakończonych partiach ostatniej rundy szachów klasycznych. Zwycięzcą został arcymistrz Jacek Tomczak który przegrał tylko jedną partię. W turnieju startował również Filip Michalski który z wynikiem 8 punktów zajął 21 lokatę, w turnieju wystartowało 112 zawodników.