nowe-logo-ostrow

Wielkopolska III i IV Liga gr.B 2016/2017 - runda 6 i 7 - Wyniki

Opublikowano: 23 luty 2017

W niedzielę 19 lutego w Kaliszu oraz Gnieźnie swoje kolejne mecze ligowe rozgrywała druga i trzecia drużyna Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego.

Pierwsze zwycięstwo w szóstej rundzie odniosła nasza druga drużyna, która w składzie : Jakub Rosik, Maciej Chmielarz, Mikołaj Bugaj, Szymon Pieczewski oraz Adrianna Jędras pokonała TS-R Hetmana II Konin 4 : 2. Zwycięstwo to jest tym cenniejsze, że przystępowaliśmy do tego pojedynku z walkowerem na 3 szachownicy, a więc już na starcie mieliśmy mocno utrudnione zadanie. Nasza drużyna podołała jednak wyzwaniu i po zwycięstwach Jakuba Rosika (pierwsze zwycięstwo w trzeciej lidze!), Macieja Chmielarza, Mikołaja Bugaja i Adrianny Jędras (pokonała WFM Kingę Zakościelną ELO 2061!) pierwsze ligowe punkty stały się faktem. W rundzie siódmej naszym kolejnym przeciwnikiem była aspirująca do awansu do II Ligi drużyna UKS-u Smeczu Konin. Nasza drużyna podbudowana zwycięstwem podjęła wyrównaną walkę z faworytem i przegrała nieznacznie 2,5 : 3,5. Wygrał Mikołaj Bugaj, Szymon Pieczewski, a zremisowała Adrianna Jędras. Nasza drużyna po 7 rundach z dorobkiem 2 punktów (1 zwycięstwo i 6 porażek) zajmuje ostatnie dwunaste miejsce w ligowej tabeli. Szansa na kolejne punkty już 5 marca w Poznaniu w starciu z AZS-em Politechniką Poznańską i Koroną Zakrzewo.

Wyniki III Wielkopolskiej Ligi Seniorów 2016/2017 po 7 rundach

Wyniki OTSz-u II Ostrów Wielkopolski na III WLS 

W grupie B rozgrywek czwartoligowych na zjeździe w Gnieźnie nasza trzecia drużyna w składzie : Adam Niezgódka, Karol Grzesiek, Nikodem Pabiszczak, Gabriela Pieczewska i Jadwiga Pieczewska w starciu z drużynami gospodarzy czyli LKS-em Chrobry IV Gniezno oraz LKS-em Chrobry III Gniezno zanatowała dwie porażki odpowiednio 1,5 : 3,5 oraz 2 : 3. Jako jedyny dwie partie wygrał Karol Grzesiek, która tym wynikiem 4,5 punkta z 7 rund i rankingiem uzyskanym 1950 zdobył II kategorię szachową. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! W pierwszej partii remis wywalczyła też Gabriela Pieczewska, a w drugiej zwycięstwo odniósł Adam Niezgódka. Trzecia drużyna po 7 rundach z trzema punktami (1 zwycięstwo, 1 remis i 5 porażek) zajmuje 10 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny zjazd już 5 marca, w którym naszym rywalem będzie M-GOK Gambit Ślesin i UKS Smecz II Konin.

Wyniki IV Wielkopolskiej Ligi Seniorów Gr.B po 7 rundach

Wyniki OTSz-u III Ostrów Wielkopolski na IV WLS

 

Napisz komentarz

0
terms and conditions.

Komentarze