nowe-logo-ostrow

Złoto Adrianny i brąz Weroniki na MWJ w Skorzęcinie 2017

Opublikowano: 23 czerwiec 2017

Pierwsze miejsce w grupie dziewcząt do lat 15 wywalczyła Adrianna Jędras. Trzecie miejsce wywalczyła Weronika Dudzińska w grupie dziewcząt do lat 9. Oprócz medali mamy 4 awanse do Mistrzostw Międzywojewódzkich, które są osatnim etapem do Mistrzostw Polski.

Aż 11 zawodników Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego zagrało w Mistrzostawach Wielkopolski Juniorów w Szachach, jest to największa i najważniejsza impreza szachowa w Wielkopolsce. Mistrzostwa odbyły się w Skorzęcinie na listach sartowych potwierdziło start równo 210 najlepszych zawodników z województwa.

ZDJĘCIA - autorstwa Pani Natalii Adamek

Więcej szczegółów z zakończonych mistrzostw w dalszej części artykułu. 

Zawody rozpoczęły sie 18 czerwca i trwały do 22-giego. Oprócz ostatniego dnia codziennie były rozgrywane dwie rundy. Sędzią głownym zawodów był Waldemar Kopydłowski w asyście Andrzeja Ciesińskiego, Krzysztofa Dereckiego, Szymon Banacha i Szymona Pieczewskiego. Koordynatorem zawodów z ramienia Wielkopolskiego Związku Szachowego był Szymon Pieczewski wice-prezes WZSzach ds. szkolenia dzieci i młodzieży. Juniorzy OTSz pojechali dobrze przygotowani na zawody dośwadczeniami ostatnich treningów klubowych i turniejów. Opiekę w większości nad grupą miała Pani Natalia Adamek, przy pomocy Mariusza Jędrasa i Szymona Pieczewskiego. Każdą wolną chwilę juniorzy wykorzystywali na wspólne gry i zabawy. Wyniki szachowe są następujące :

D-9 Weronika Dudzińska 3 miejsce i awans do MM
D-9 Wiktoria Dudzińska 15 miejsce
C-9 Igor Szczepaniak 9 miejsce, awans do MM i norma na III kategorię
C-9 Jakub Adamek 19 miejsce
D-11 Jadwiga Pieczewska 6 miejsce i awans do MM
C-11 Dawid Lamek 15 miejsce
C-11 Krzysztof Piec 33 miejsce
C-11 Wiktor Szaczepaniak 38 miejsce
D-13 Gabriela Pieczewska 4 miejsce i awans do MM
C-13 Krzysztof Szymczak 18 miejsce
D-15 Adrianna Jędras 1 miejsce

W klasyfikacji medalowej zwyciężył KTS Kalisz przed LKS Chrobry Gniezno i LECH WSUS.

Już w krótce pojawi się galeria zdjęć z zawodów :) 

Napisz komentarz

0
terms and conditions.

Komentarze