nowe-logo-ostrow

Turniejowo w Nowych Skalmierzycach i Kobylej Górze - Wyniki końcowe

Opublikowano: 03 lipiec 2017

24 czerwca w Nowych Skalmierzycach odbył się kolejny turniej szachowy z okazji przypadającego na 23-25 czerwca obchody dni Nowych Skalmierzyc. W turnieju udział wzięło 14 zawodników, którzy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim po 15 minut na zawodnika.

Zwyciężył Oskar Włodarczyk (OTSz Ostrów) - 6,5 pkt przed Patrykiem Ziąbkiem (KTS Kalisz) - 6 pkt i Witosławem Puszkarkiem (M-G UKS Pogoń Nowe Skalmierzyce) - 4,5 pkt. Najlepszym juniorem był ostrowianin Kamil Grzesiek - 4 pkt. Pozostali zawodnicy z naszego klubu uplasowali się na dalszych pozycjach : 8.Jakub Rosik - 3,5pkt, 9.Stanisław Pabiszczak - 3 pkt, 13.Szymon Małkowski - 1 pkt. Sędzią głównym zawodów był Marcin Orzechowski.

2 lipca w Kobylej Górze odbył się III Turniej Szachowy o puchar Wójta z okazji przypadających Dni Kobylej Góry. Turniej rozgrywano w dwóch grupach : OPEN oraz juniorów do lat 12. W grupie OPEN udział wzięło 50 zawodników, którzy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim po 15 minut na zawodnika. Zwyciężył Łukasz Butkiewicz (Biały Król Wisznia Mała) - 6,5 pkt, który o punkt wyprzedził trzech zawodników OTSz-u : Piotra Dudzińskiego, Oskara Włodarczyka i Pawła Dudzińskiego. Na nagrodzonych miejscach uplasowali się jeszcze Patryk Ziąbek (KTS Kalisz) - 5 pkt i Piotr Tworzydło (WKSz GANT Hetman) - 5pkt. Najlepszym juniorem do lat 18 był Jakub Madajczak (4 pkt), a trzecie miejsce zdobył junior OTSz-u Karol Grzesiek (4pkt). Pozostałe miejsca naszych zawodników : 9.Jakub Rosik (5pkt), 19.Stanisław Pabiszczak (4pkt), 32.Piotr Maśliński (3pkt), 36.Adrianna Jędras (3pkt) 44.Leszek Ostek (2pkt).

Wśród juniorów do lat 12 wystartowało 19 zawodników. Zwyciężył ostrowianin Kamil Grzesiek - 6,5 pkt, który z przewagą 1,5 punktu wyprzedził Mikołaja Nawrota (Biały Król Wisznia Mała) i Mikołaja Grobelnego (KSz Polonia Wrocław).

Sędzią głównym turnieju był Henryk Doba, a juniorów do lat 12 Szymon Pieczewski.

Wyniki końcowe III Turnieju o puchar Wójta z okazji Dni Kobylej Góry 2017 - juniorzy do lat 12 - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2434/results.html?l=pl&tb=10_