nowe-logo-ostrow

Wakacje Filipa z szachami

Opublikowano: 29 sierpień 2017

Tegoroczny okres wakacyjny Filip postanowił spędzić w stylu szachowym. Swoje małe ''tournée'' rozpoczął już na początku lipca biorąc udział w bardzo silnie obsadzonym turnieju na Korsyce. Wyniki. W dalszej części artykułu znajdą państwo relację Filipa i kilka zdjęć z tego turnieju.

Następnie przyszła pora na przygotowania do ostatnich już w karierze juniorskiej Filipa Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbywały się we Wrocławiu. Po fenomenalnej pierwszej połowie turnieju szachów szybkich, gdzie Filip zajmował 2 miejsce z wynikiem 5,5/7pkt., kolejne partie niestety przegrał i wypadł z pierwszej dziesiątki. Wyniki. Również i w turnieju blitza pierwsza połowa turnieju było bardzo udana, ponieważ po 6 podwójnych rundach zajmował on miejsce 9 z wynikiem 8/12 pkt., niestety tak samo jak w turnieju szachów szybkich kolejne partie nie poszły po myśli Filipa i również skończył turniej poza pierwszą dziesiątką.Wyniki. Następnym przystankiem był turniej w chorwackim Splicie, gdzie co roku jest czarnym koniem tego turnieju. I tak też było tym razem. Filip zgodnie z tradycją zakończył turniej najwyżej z reprezentantów Polski z dorobkiem 6,5/9pkt., co dało mu 12 miejsce w klasyfikacji końcowej, drugie miejsce wśród juniorów i kolejne 95 ''oczek'' do rankingu FIDE.Wyniki. Czekamy na bardziej szczegółową relację i zdjęcia z tego turnieju. Ostatnim przystankiem na trasie będzie II Liga Seniorów, która rozpocznie się na początku września, miejmy nadzieję, że Filip podtrzyma doskonałą formę i pomoże awansować drużynie do I Ligi.

Relacja Filipa:

W dniach 2-8 lipca odbywał się 4 Międzynarodowy Festiwal Szachowy na francuskiej Korsyce. W turnieju brało udział 140 zawodników z 17 krajów w tym 14 arcymistrzów m.in. takie sławy jak wicemistrz Europy Laurent Fressinet z Francji (2651), Gawain Jones C B z Angli (2660) czy Gadir Guseinov z Azerbejdżanu (2645). W turnieju zwyciężył reprezentujący Polskę arcymistrz Michał Krasenkow (2630) z wynikiem 7/9 pkt. Udało mi się zagrać bardzo dobry turniej, zyskałem 67 „oczek” do rankingu FIDE. Zająłem 33 miejsce z dorobkiem 5,5/9 pkt., po drodze pokonując m.in. FM Thiela Thomasa z niemiec (2303), WFM Krasenkovą Ilenę z Rosji (2165) czy remisując z Francuzem Midonet Matthieu (2252). Niedosyt pozostaję jedynie po bardzo dobrej partii z IM Swayams Mishrą z Indii (2440), gdzie w końcówce przeoczyłem bardzo ładny motyw, który dawał mi pewien remis.

 filip skorsyka 1

filip korsyka

filip korsyka2

 

 

 

filip split3

Napisz komentarz

0
terms and conditions.

Komentarze