nowe-logo-ostrow

Wielkopolska III i IV Liga Seniorów Gr.B 2017/2018 - Runda 10 i 11 - Wyniki

Opublikowano: 08 marzec 2018

W niedzielę 5 marca w Ostrowie i Gnieźnie druga i trzecia drużyna Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego rozegrała dwie ostatnie ligowe rundy. Zapraszamy do zapozania się z kompletem wyników i tabelą końcową rozgrywek.

Druga drużyna w pełnym składzie : Filip Michalski, Jakub Rosik, Karol Grzesiek, Adam Pera, Adam Niezgódka oraz Adrianna Jędras przystąpiła do najważniejszych dwóch rund, w których podejmowała drużyny Chrobrego II Gniezno oraz KSz Lech WSUS Poznań. W tabeli po 9 rundach nasza drużyna zajmowała 9 miejsce i przy degradacji trzech ostatnich drużyn nasz ligowy byt był bardzo niepewny. Każdy wywalczony punkt meczowy dla naszej drużyny w dwóch ostatnich pojedynkach znacząco zwiększał szansę na pozostanie w rozgrywkach III Wielkopolskiej Ligi Seniorów na kolejny sezon. W meczu z trzecim w ligowej tabeli LKS-em Chrobry Gniezno zanotowaliśmy minimalną porażkę 3,5:2,5. Punktowali dla naszej drużyny w tym meczu Adam Pera, Adrianna Jędras, którzy wygrali swoje partie i Adam Niezgódka, który zremisował. W meczu z KSz Lech WSUS-em Poznań po wygranej walkowerem Filipa Michalskiego na pierwszej szachownicy byliśmy w korzystnej sytuacji już na początku spotkania. Niestety losy tego meczu nie potoczyły się po myśli gospodarzy, którzy ostatecznie przegrali 2:4. Dwa remisy zanotowali na swoich szachownicach Jakub Rosik i Adam Pera. Tym samym wobec braku kolejnych meczowych punktów nasza drużyna musiała czekać na rozstrzygnięcia pozostałych pojedynków. Wobec wygranej UKS-u Szach Wolsztyn z ligowym outsiderem MUKS Wieżą Kórnicką Kórnik 4,5:1,5 drużyna z Wolsztyna wyprzedziła nas w końcowej tabeli, spychając na spadkowe 10,miejsce (6 punktów - 3 zwycięstwa i 8 porażek)

Wyniki końcowe III Wielkopolskiej Ligi Seniorów 2017/2018

Wyniki drużynowe OTSz-u II Ostrów na III Wielkopolskiej Lidze Seniorów 2017/2018

Trzecia drużyna w składzie : Kacper Goliński, Dawid Lamek, Krzysztof Szymczak, Tomasz Rosik i Gabriela Pieczewska rozgrywała w Gnieźnie dwie ostatnie ligowe rundy w ramach IV Wielkopolskiej Ligi Seniorów Gr.B 2017/2018 w których przeciwnikami były drużyny gospodarzy LKS-u Chrobry III i LKS-u Chrobry IV Gniezno. Mecz z trzecią drużyną z Gniezna zakonczył się porażką 3,5:1,5. Jako jedyny zwyciężył Tomasz Rosik. Zremisował Kacper Goliński. W pojedynku z czwartą drużyną również przegrywamy 3:2. Wygrał Kacper Goliński i Gabriela Pieczewska. Nasza drużyna z dorobkiem 3 punktów meczowych (1 zwycięstwo, 1 remis i 7 porażek) ostatecznie uplasowała się na przedostatnim 9 miejscu w czwartoligowej tabeli.

Wyniki końcowe IV Wielkopolskiej Ligi Seniorów Gr.B 2017/2018

Wyniki drużynowe OTSz-u III Ostrów na IV Wielkopolskiej Lidze Seniorów Gr.B 2017/2018

Napisz komentarz

0
terms and conditions.

Komentarze