nowe-logo-ostrow

Udane starty w Gnieźnie i Kaliszu

Opublikowano: 12 marzec 2018

W miniony weekend odbyło się bardzo dużo imprez szachowych. W Gnieźnie V Ogólnopolski Turniej Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Kaliszu V Zimowy Turniej o Puchar Prezydenta, a w Włoszakowicach Wojewódzki Finał Programu "Edukacja przez Szachy w Szkole". W Gnieźnie wystartowało ponad trzystu zawodników z całej Polski. Turniej podzielono na juniorski w sobotę oraz główny w niedzielę. Patronatem swoim zawody w Gnieźnie objął Prezydent RP Andrzej Duda. W dalszej części zapraszamy do zapoznania się z wynikami poszczególnych imprez.

W sobotę na liście startowej turnieju juniorów do lat 14 stanęło blisko 150 zawodników. W śród nich medaliści i finaliści Mistrzostw Polski. Wszyscy rywalizowali w jednym turnieju na dystansie 9 rund z podziałem na osobne kwalifikacje Zwyciężył Janek Klimkowski Smecz Konin, przed Jan Skrzypiński Polonia Sroda Wlkp i Gracjan Grzesik AKSz Hetman-Politechnika Koszalin. Nagrodę dla najlepszej dziewczyny "INKA" wywalczyła Jadwiga Pieczewska OTSz Ostrów z dorobkiem 7,5pkt zajęła 5 miejsce zyskując 47 oczek Elo. Gabriela Pieczewska OTSz Ostrów z dorobkiem 5,5pkt zajęła 33 miejsce wyniki. W turnieju głównym wystartowała Adrianna Jędras zdobywając 4 punkty w bardzo silnej stawce również zaliczyła wzrost rankingo Elo o 53pkt wyniki. Ja miałem przyjemność wręczać nagrody w turnieju juniorskim, a nagrody były naprawdę super dla najlepszych były przygotowane gry edukacyjno-historyczne, książki, słodzycze, płyty cd z muzyką patriotyczą i tablety :)

gniezno wyklęci

W Kaliszu natomiast juniorzy walczyli na dystansie 7 rund. Bardzo dobry wynik zanotował Nikodem Pabiszczak zajmując II miejsce w gr. A wyniki, któremu zabrakło pół punkta do I miejsca. Dobry start zaliczył także Igor Majcher przegrał podium dodatkowym wartościowaniem wyniki. Startowały również siostry Dudzińskie Weronika w gr A i Wiktoria w gr B