nowe-logo-ostrow

Naszą misją jest popularyzacja szachów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Szkółka

Szkolenie juniorów

Więcej

Filmy

Zobacz relacje filmowe z potyczek szachowych

Więcej

Osiągnięcia

Szachowe osiągnięcia

Więcej
09.07.2018

7 i 8 lipca zawodnicy OTSz-u zdominowali lokalne turnieje. W sobotę 7 lipca rozegrano siedmiorundowy turniej z okazji dni miasta Nowe Skalmierzyce. Na liście startowej 19 zawodników w tym 9 zawodników OTSz. Klimatyzowana sala stwarzała dogodne warunki gry. Każda runda przy tymk była bardzo zacięta i nieprzewidywalna, czego rezultatem była różnica pomiędzy wynikami końcowymi a listą startową. Zwyciężył Kamil Szadkowski (UKS Smecz Konin) - 6 pkt  przed Karolem Grześkiem i Oskarem Włodarczykiem (obaj OTSz Ostrów Wlkp.) - 5 pkt. Pozostałe miejsca naszych zawodników : 4.Pieczewski Szymon - 4,5 pkt, 6.Jakub Rosik - 4pkt, 10.Kamil Grzesiek - 3,5pkt, 11.Nikodem Pabiszczak - 3,5pkt, 14.Gabriela Pieczewska - 3,5 pkt, 15.Krzysztof Szymczak - 3 pkt, 16.Stanisław Pabiszczak - 3pkt. Sędzią głównym turnieju był Marcin Orzechowski.

Wyniki końcowe Turnieju z okazji Dni Nowych Skalmierzyc 2018

Następnego dnia w niedzielę udaliśmy się do Kobylej Góry gdzie już po raz czwarty organizowany jest turniej szachowy z okazji dni Kobylej Góry o Puchar Wójta. Piękna pogoda oraz przeszklona aula szkoły tworzyła efektowne połączenie ale również dawała się trochę we znaki zawodnikom. Na listach startowych 66 zawodników w tym 17 zawodników OTSz. Turniej był podzielony na dwie grupy do lat 12 i open w którym były oddzielne klasyfikacje dla juniorów i kobiet. W najmłodszej grupie zwyciężył Kamil Grzesiek, a pozostali juniorzy OTSz-u zajęli dopiero miejsca od 4 do 7. W tej grupie najlepszą zawodniczką została Jadwiga Pieczewska. W grupie Open jzwyciężył Piotr Dudziński przed Oskarem Włodarczykiem. Wśród nagrodzonych zawodników na szóstym miejscu uplasował się Kacper Goliński, który był też najlepszym juniorem przed Krzysztofem Matelą (UKS Skoczek Milicz) i Janem Klimkowskim (UKS Smecz Konin). Najlepszą zawodniczką turnieju została Marta Wolska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław). Sędzią głównym turnieju był Henryk Doba i Szymon Pieczewski.

Wyniki końcowe Turnieju szachowego do lat 12 Dni Kobylej Góry 2018
Wyniki końcowe Turnieju szachowego OPEN Dni Kobylej Góry 2018 

Zdjęcia Włodzimierz Wolender, Małgorzata Pieczewska, Katarzyna Majcher : 

https://drive.google.com/open?id=1B-OfMLjLMeGAj6GZNyJ8uH8XBAuAVKnC

 

03.07.2018

W niedzielę 1 lipca w Turku odbył się tradycyjny Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Społódzielni Mieszkaniowej "Tęcza" Turek. Na listach startowych 45 osób w tym 5 zawodników OTSz. Zawody na dystansie 9 rund systemem szwajcarskin po 15 minut na zawodnika wygrał Marcin Steczek (TS-R Hetman Konin) - 8 pkt przed Krzysztofem Szadkowskim (UKS Smecz Konin) i Tomaszem Kempińskim (KS Korona Zakrzewo) - oboje 7 pkt. Najlepszym zawodnikiem Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego był Paweł Piekielny 5 miejsce - 6,5 pkt. W klasyfikacji juniorów trzeci był Kacper Goliński, a Patrycja Golińska trzecia wśród juniorek. Nagrodzony został jeszcze sekretarz klubu Piotr Maśliński któremu dopisało szczęscie podczas losowania nagród dodatkowych. Sędzią głównym zawodów był Witold Walasczyk.

Wyniki końcowe XXII Turnieju o puchar Prezesa SM "Tęcza" w Turku -  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3780/results.html?l=pl&tb=10_

03.07.2018

Od 15 do 20 czerwca w Sypniewie odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Młodzików w szachach.

Przez pięć dni zawodnicy Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Młodzików byli goścmi w ośrodku ACTIV. Na listach startowych 257 zawodników w tym 14 reprezentantów OTSz-u. Z zawodów przywieźliśmy 5 awansów do eliminacji strefowych. Pięciu zawodników zajęło także miejsca w pierwszej dziesiątce swoich grup wiekowych. Wśród dekorowanych zawodników znalazły się : Jadiwga Pieczewska - 4 miejsce, Gabriela Pieczewska - 6 miejsce. Ponadto Igor Majcher zajął 7 miejsce, Patrycja Golińska 8 miejsce, Wiktoria Dudzińska 10 miejsce.

Szczegółowe wyniki http://chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3302/index.html…

Naszymi zawodnikami opiekowały się Pani Paulina, Kasia, Małgosia. Kilka zdjęć Pani Kasi i moich. https://photos.google.com/…/AF1QipMtKnTBZ8lBTfN-ZVgU6bb0XOz…

22.06.2018

To już XV edycja GP Biblioteki :) 
Jak co roku w licowe środy w imieniu organizatorów zapraszamy na turniej szachowy dla wszystkich dzieci :) 
KOMUNIKAT

13.06.2018

W I Memoriale Ostrowskich Szachistów zwyciężył Piotr Dudziński (OTSz Ostrów) przed Tymonem Ochędzanem (KTS Kalisz) i Jakubem Rosikiem (OTSz Ostrów). Na otwarciu sporą część poświęcono tym którzy odeszli, a ich postacie przybliżył sekretarz OTSz-u Piotr Maśliński. Zawodnicy przyjechali z Kalisza, Wrocławia, Pleszewa, Stęszewa. Zagrano turniej mieszany na dystansie 10 rund. Pierwsze 5 rund tempem 5 minut na zawodnika, a kolejne 15 minut. Formuła turnieju bardzo przypadła do gustu uczestnikom, gdyż w stosunkowo krótkim czasie rozegrano dużą liczbę rund. W dodatkowych klasyfikacjach najlepszą zawodniczką została utalentowana Wiktoria Smietańska (KSz Polonia Wrocław), do lat 14 Tymon Ochędzan (KTS Kalisz), do lat 10 Wiktoria Smietańska. Sędzią głównym zawodów był pan Henryk Doba.

Wyniki końcowe I Memoriału Ostrowskich Szachistów  : 

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3856/results.html?l=pl&tb=10_

GALERIA - zdjęcia autorstwa Pani Kasi Majcher i Małogarzaty Pieczewskiej

 

13.06.2018

9 czerwca 2018 roku w Kaliszu odbył się XX Ogólnopolski Dziecięcy Turniej Szachowy CALISIA 2018. W zawodach na dystansie 7 rund po 30 minut na zawodnika udział wzięło 49 zawodników podzlelonych na dwie grupy rankingowe. W grupie A (rank. PzSzach 1600 i wyższy) wystartowało 18 zawodników. Zwyciężył wynikiem 6 pkt Kacper Goliński (OTSz Ostrów Wlkp), przed Tymonem Ochędzanem (KTS Kalisz) - 5,5 pkt i Jakubem Luberańskim (KSz Polonia Wrocław) - 5pkt. Udział w tej grupie wzięło również dwoje innych juniorów naszego klubu. Piętnaste miejsce z dorobkiem 2,5 pkt zajęła Patrycja Golińska a na osiemnastym miejscu z 1 punktem Bartosz Łakomy. W grupie B (rank. 1000-1400) wśród 31 uczestników najlepsza okazała się Zofia Filar (KTS Kalisz) - 6 pkt, która wyprzedziła Dawida Gustowskiego (UKS Dragon Smolice) i Wiktora Gożdziewicza (KTS Kalisz) - oboje 5,5 punktu. Na piątym miejscu zawody z 5 punktami zakończył junior OTSz-u Igor Majcher. Poniżej pełne wyniki końcowe.

XX Ogólnopolski Dziecięcy Turniej Szachowy CALISIA 2018 - Grupa A - Wyniki końcowe

XX Ogólnopolski Dziecięcy Turniej Szachowy CALISIA 2018 - Grupa B - Wyniki końcowe

 

30.05.2018

Mam zaszczyt zaprosić wszzystkich miłosników gry królewskiej na wyjątkowy turniej. Zostanie on rozegrany tempem mieszanym na dystansie 10 rund. Pierwsze pięć rund tempem 5' na zawodnika, a kolejne 5 rund tempem 15' na zawodnika. Z okazji dnia dziecka jest przewidziana osobna klasyfikacja dla juniorów i upominki.Szczegóły w KOMUNIKACIE

24.05.2018

Zawodnicy którzy mają zapewniony awans do Mistrzostw Wielkopolski w Sypniewie proszeni są o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny z Szymonem Pieczewskim 602 298 657. - PILNE

14.05.2018

Zakończyły się trwające od 9 marca do 11 maja Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego Juniorów i Seniorów. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami końcowymi poszczególnych grup.

W grupie OPEN zawody rozegrano na dystansie 9 rund po 1h+15sek. na każdy ruch. Udział wzięło 30 zawodników. Triumfował po raz kolejny wielokrotny mistrz Ostrowa mistrz FIDE Piotr Dudziński, który zawody ukończył z kompletem punktów i wyprzedził o 1,5 punktu Karola Grześka. Na najniższym stopniu podium uplasował się Szymon Pieczewski - 6,5pkt. Kolejne nagrodzone miejsce zajęli jeszcze : Jakub Rosik - 6 pkt, Tomasz Rosik - 5,5 pkt i Piotr Maśliński - 5,5pkt. 

Wyniki końcowe Mistrzostw Ostrowa Wielkopolskiego 2018 - grupa OPEN

W Mistrzostwach Ostrowa Wielkopolskiego Juniorów w grupie A - do lat 7 w zawodach na dystansie 9 rund po 30 minut na zawodnika zagrało 10 zawodników. Zwyciężył z kompletem punktów Igor Majcher (OTSz Ostrów), który wyprzedził o punkt Gabrielę Zawadzką (KTS Kalisz) i Jakuba Pabiszczaka (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 

Wyniki końcowe Mistrzostw Ostrowa Wielkopolskiego Juniorów 2018 - grupa A - do lat 7

W Mistrzostwach Ostrowa Wielkopolskiego Juniorów w grupie B - do lat 10 w zawodach na dystansie 9 rund po 30 minut na zawodnika uczestniczyło 16 zawodników. Zwyciężyła Weronika Dudzińska - 8 pkt, przed Igorem Szczepaniakiem - 7 pkt i Maksymilianem Wieczorkiem - 6,5 pkt.

Wyniki końcowe Mistrzostw Ostrowa Wielkopolskiego Juniorów 2018 - grupa B - do lat 10

W Mistrzostwach Ostrowa Wielkopolskiego Juniorów w grupie C - do lat 14 w turnieju na dystansie 11 rund tempem 30 minut na zawodnika zagrało 11 zawodników. Zwyciężył z 10 punktami Kamil Grzesiek, który wyprzedził Gabrielę Pieczewską - 7,5 pkt i Krzysztofa Szymczaka - 7,5 pkt.

Wyniki końcowe Mistrzostw Ostrowa Wielkopolskiego Juniorów 2018 - grupa C - do lat 14

W Mistrzostwach Ostrowa Wielkopolskiego Seniorów 60+ w zawodach na dystansie 7 rund po 15 minut na zawodnika udział wzięło 11 zawodników. Zwyciężył z 5,5 pkt Henryk Doba, który dodatkowym wartościowaniem wyprzedził Jerzego Mirskiego i Stanisława Piaseckiego. 

Wyniki końcowe Mistrzostw Ostrowa Wielkopolskiego Seniorów 60+

13.05.2018

22 kwietnia w Ostrowie odbył się półfinał strefy południowej do Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Młodzików. 12 awansów wywalczyli juniorzy OTSz do zawodów finałowych. Wyniki C9; C11; C13; C15, D15, C17; D9; D11; D13.  Zdjęcia autorstwa Pani K.Majcher

07.05.2018

Zakończenie Mistrzostw Ostrowa Wielkopolskiego Juniorów i grupy OPEN odbędzie się 15 maja o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr.1 przy ulicy Partyzanckiej 15. Każdy z uczestników otrzyma upominek i dyplom. Dla zwycięzców nagrody i medale. Po ceremonii zakończenia wszystkich chętnych zapraszamy na tradycyjny turniej blitza.